Let op! Geld lenen kost geld
Ford Escort - V 2.0 RS Cosworth 4x4 / 1 of 2500 / 330PK / Performance / BBS / Recaro - AutoWereld.nl
 

Ford Escort - V 2.0 RS Cosworth 4x4 / 1 of 2500 / 330PK / Performance / BBS / Recaro

1992, Benzine, Handgeschakeld, Hatchback, Grijs
€ 69.950
70.467 km

Algemeen

Prijs € 69.950
Bouwjaar 1992
Kilometerstand 70.467 km
Brandstof Benzine
Transmissie Handgeschakeld
Aantal versnellingen 5
APK Bij aflevering
BTW auto Nee, marge
Kenteken -
Datum deel 1 02-09-1992 (import)
Motorvermogen 243 kW (330 pk)
Aantal deuren 3-deurs
Aantal zitplaatsen 5
Aantal cilinders 4-cilinder
Cilinderinhoud 1993 cc
Energielabel -
Carrosserie Hatchback
Kleur Grijs (Metallic)
Oorspronkelijke kleur Polaris Grey (grijs metallic)
Gewicht 1440 kg
Trekgewicht max -
Trekgewicht onger. -

Aanbieder

Hermans Collectables
De Marke 12

6951KM Dieren

0313794039

https://hermans-collectables.nl

Opties & accessoires

Veiligheid
  • ABS
  • Airbags
Comfort
  • Airconditioning
  • Climate Control
  • Stoelverwarming
Tuning
  • Sportstoelen
Exterieur
  • Spoiler
Overige
  • Lichtmetalenvelgen
  • Schuifdak
  • Elek. bedienbare ramen

Extra informatie

Aandrijving: Vierwielaandrijving
Bandenmaat: 245/40 R17
GVW: 1.760 kg
Interieur: Donkergrijs, Stof
Onderhoudsboekjes: Aanwezig
Schade: schadevrij
Aantal sleutels: 2
Motorrijtuigenbelasting: € 226 - € 247 per kwartaal

= Aanvullende opties en accessoires =

- Achterspoiler
- Airbag passagier
- Elektrisch bedienbare ramen voor
- Metallic lak
- Metallic lak
- Middenarmsteun voor
- Schuif/kanteldak
- Sportonderstel
- Sportpakket
- Sportuitlaat
- Verstelbare gordelhoogte
- Vierwielaandrijving (4x4)

= Bijzonderheden =

Aangeboden door Hermans Collectables:

Een iconische, vroeg geproduceerde, Ford Escort V 2.0 RS Cosworth 4x4 uit 1993 en maarliefst 330pk!
Deze Ford is uitgevoerd in de zeldzame fabriekskleur "Polaris Grey" en uitgerust met de legendarische "Big Turbo"-specificatie.

In totaal zijn er slechts 7.145 exemplaren gebouwd, waarvan de allereerste 2.500 stuks puur werden geproduceerd om te voldoen aan de strenge FIA-homologatie-eisen voor het Wereldkampioenschap Rally (WRC). Dit specifieke exemplaar, gebouwd in oktober 1992, behoort tot die exclusieve eerste serie pure homologatie-auto’s.

De Escort RS Cosworth is geen auto die vraagt om aandacht, hij eist het op. Een vierwielaangedreven monster dat werd geboren om de bloedsnelle Groep A-klasse te domineren. Het concept was even gedurfd als geniaal: neem het onverwoestbare Sierra-onderstel, pers het in een compact en agressief Escort-jasje, en stuur het de weg op. Het resultaat was een brute machine met extreem uitgeklopte wielkasten en de iconische 'Whale Tail'-achtervleugel, ontworpen voor pure downforce. Dit is geen delicate supercar, maar een analoge rijdersauto die de hoogtijdagen van posters aan de slaapkamermuur weer tot leven wekt. Stoer, ongepolijst en klaar om te presteren.

Laten we het nu hebben over dit specifieke exemplaar.Onderhuids is deze machine naar een uitzonderlijk hoog niveau gebracht met een professionele 330pk-kit, waarmee het ware potentieel van de grote Garrett-turbo wordt ontketend. Om dit vermogen feilloos te ondersteunen is er mechanisch fors geïnvesteerd; zo is het koelsysteem geüpgraded met een nieuwe intercooler en radiateur, en zijn de koppeling, ophanging en remleidingen vernieuwd. Grotere remmen zorgen hierbij voor de nodige stopkracht. Aan de buitenzijde sluiten de aftermarket BBS-velgen perfect aan bij de Polaris Grey lak. Binnenin biedt de cabine pure jaren '90 luxe met onberispelijke, verwarmde Recaro sportstoelen, elektrische ramen en een schuif-/kanteldak. De leeftijd valt niet aan de auto af te zijn. de voorkant is voorzien van PPF (paint protective film) en staat er als nieuw bij!

- Chassisnummer: WF0BXXGKABNR80672
- Originele "Big Turbo" Homologatie-uitvoering (1 van de eerste 2.500)
- Uitgevoerd in het gezochte en originele "Polaris Grey"
- Performance upgrade naar 330 PK
- Voorzien van hoogwaardige aftermarket BBS-velgen
- Luxe interieur met verwarmde Recaro's en schuifdak
- Volledig aangepakt koelsysteem, remmerij en ophanging

De Ford wordt geleverd met bijbehorende documentatie en 1 jaar Hermans Collectables Garantie (NL / Only applicable for Dutch customers)!

Hoeveel kost een Ford Escort verzekering?


Check nu wat de autoverzekering gaat kosten. Vergelijk hier alle verzekeringen
Meld een fout

Contact opnemen met Hermans Collectables

Door gebruik te maken van onderstaande formulier wordt er een gratis account aangemaakt bij AutoWereld.nl. Door dit account aan te maken kunt u eenvoudiger communiceren met het autobedrijf. U kunt zich te allen tijde weer uitschrijven.

Laatst bekeken