
Jaguar XK - 120 OTS SE 1954
Algemeen
| Prijs | € 139.000 |
| Bouwjaar | Juni 1954 |
| Kilometerstand | 9.000 km |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Aantal versnellingen | 4 |
| APK | Ja |
| BTW auto | Nee, marge |
| Kenteken | AL-97-59 |
| Datum deel 1 | 30-06-1954 |
| Motorvermogen | - |
| Aantal deuren | 2-deurs |
| Aantal zitplaatsen | 2 |
| Aantal cilinders | 6-cilinder |
| Cilinderinhoud | 3400 cc |
| Energielabel | - |
| Carrosserie | Cabriolet |
| Kleur | Groen |
| Oorspronkelijke kleur | - |
| Gewicht | 1280 kg |
| Trekgewicht max | - |
| Trekgewicht onger. | - |
Aanbieder
Extra informatie
Een bijzonder fraaie Jaquar XK120 OTS. De auto is niet alleen optisch in bijzonder fraaie staat maar is ook in technisch opzicht zonder twijfel als perfect aan te duiden. De kleurencombinatie van het groen lederen interieur met de carrosserie in British Racing Green is onovertroffen. De auto stuurt nauwkeurig, de versnellingen laten zich goed bedienen en remmen is juist gedoseerd. De eigenaar van deze Jaquar heeft er voor gekozen dat het rijden met deze auto een en al plezier moet zijn. Om dat te bewerkstelligen is een aantal belangrijke modificaties toegepast en is de auto onderhouden bij Jaquar gespecialiseerde bedrijven. Zo zijn er voor en achter schijfremmen gemonteerd en een speciale versnellingsbak zorgt voor een soepele overbrenging. De 3.4 liter zescilinder in lijn motor met een vermogen van 180 PK maakt een typisch XK120 geluid wat het rijden nog iets leuker maakt.
De goede staat van het chassis en de ophanging maken deze XK120 OTS uniek. De auto is 20 jaar terug vakkundig en volledig body off gerestaureerd door het bekende in Jaquar gespecialiseerde bedrijf Ben Kolvenbach. Documentatie van toen en later gedaan onderhoud is aanwezig. Het lakwerk is in prachtige staat, met her en der een tikje bijbehorend patina in combinatie met fraaie details zoals de chromen accenten en de zogenaamde “wire wheels” met “2 eared spinners”. Naast alle mogelijke extra’s zoals een Tonneau cover beschikt de XK120 over een in uitstekende staat verkerende cabrioletkap en opzetramen. Het interieur is geheel in stijl van de auto met de klassieke instrumenten op het dashboard, echt karakteristiek. Uiteraard is ook de onderzijde van de auto in onberispelijke staat. Deze fraaie Jaquar XK120 OTS is de laatste 20 jaar van één eigenaar geweest en staat garant voor veel rijplezier.
De XK120 was in 1948 te zien op de British International Motor Show als conceptcar om de nieuwe Jaquar motor te testen. Het ontwerp was echter zo’n succes dat Jaquar besloot de auto in productie te nemen. De “120” in de naam slaat op de topsnelheid van 120 mph (192 KM/h) waardoor de XK120 de snelste productieauto van zijn tijd was.
Hoeveel kost een Jaguar XK verzekering?
Check nu wat de autoverzekering gaat kosten.










































