
Peugeot 404 - Sedan schuifdak Berline 1.6
Algemeen
| Prijs | € 5.450 |
| Bouwjaar | Juni 1964 |
| Kilometerstand | 54.617 km |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Aantal versnellingen | 4 |
| APK | Ja |
| BTW auto | Nee, marge |
| Kenteken | DE-60-86 |
| Datum deel 1 | 30-06-1964 |
| Topsnelheid | - |
| Acceleratie | - |
| Motorvermogen | 54 kW (73 pk) |
| Aantal deuren | 4-deurs |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal cilinders | 4-cilinder |
| Cilinderinhoud | 1618 cc |
| Energielabel | - |
| Carrosserie | Sedan |
| Kleur | Blauw |
| Oorspronkelijke kleur | - |
| Gewicht | 1020 kg |
| Trekgewicht max | - |
| Trekgewicht onger. | - |
| Verbruik | - |
| Introductiejaar | juli 1973 |
| Meer modelinformatie |
Opties & accessoires
- Schuif-/kanteldak
Extra informatie
Peugeot 404 1.6 (73 pk), bouwjaar 1964
Een van de leukere bouwjaren van de 404 om te hebben. Zonder de gevoelige Hydrovac rembekrachtiger, mét dogleg-vierversnellingsbak, lintsnelheidsmeter en het mooiste 404-stuur. En een schuifdak, wat wel heel fijn is in de zomer.
De motor loopt mooi en start altijd, koud en warm. Olie en filter recent ververst, bougies en bougiekabels vervangen, contactpuntjes afgesteld. Rijden gaat eveneens fijn, schakelt goed, (ont)koppelt dito en remt ongeveer zo goed als een auto met onbekrachtigde trommels kan. Ik heb het gevoel dat deze auto technisch nog een hele tijd vooruit kan. Op de teller staan iets meer dan 54.000 kilometers. Dat kan kloppen, maar voor hetzelfde geld is hij een paar klokjes rond geweest. Niet heel relevant, uiteindelijk gaat het om hoe hij nú rijdt.
Optisch: het is geen museumstuk, de koets heeft zeker wat plekjes, maar hij glimt goed en ziet er fris uit. Aan de auto is voor zover ik kan zien niets gelast, en dat hoeft ook niet te gebeuren. Vanbinnen is het skai meubilair in prima staat. Het dashboard kan wat aandacht gebruiken, dat is op een niet al te fraaie manier geverfd. Geen perfectie dus, maar hoe meer andere 404's ik zie, hoe meer ik ervan overtuigd ben dat dit exemplaar best wel goed is.
Wie het kenteken natrekt zal zien dat ik de 404 nog niet zo lang heb, en dat de vorige eigenaar ook al snel afscheid nam. Hij had een goede reden om de auto snel te verkopen en ik ook - vind ik althans. Ik wilde vooral graag eens proberen of een oldtimer iets voor mij zou zijn. Het antwoord op de vraag is niet per se 'nee' en ik heb er af en toe echt wel plezier van gehad, maar ik merk ook dat ik liever met mijn youngtimers rijd. Die strijden om aandacht met de 404, met deze advertentie als resultaat. Ik heb liever dat iemand anders deze zomer nog van de 404 geniet.
De auto is wegenbelastingvrij en niet meer APK-plichtig, maar dat mogen geen belangrijke redenen zijn om hem aan te schaffen. De 404 is te bekijken en, bij serieuze interesse, te rijden in en rond Dieren.
Hoeveel kost een Peugeot 404 verzekering?
Check nu wat de autoverzekering gaat kosten.













