
Volkswagen Kever Cabriolet - 1300 Bundesgrenzschutz polizei
Algemeen
| Prijs | € 54.900 |
| Bouwjaar | 1967 |
| Kilometerstand | 73.799 km |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Aantal versnellingen | 4 |
| APK | - |
| BTW auto | Nee, marge |
| Kenteken | PM-01-39 |
| Datum deel 1 | 11-10-1967 (import) |
| Motorvermogen | 29 kW (39 pk) |
| Aantal deuren | 2-deurs |
| Aantal zitplaatsen | 4 |
| Aantal cilinders | 4-cilinder |
| Cilinderinhoud | 1285 cc |
| Energielabel | - |
| Carrosserie | Cabriolet |
| Kleur | Groen |
| Oorspronkelijke kleur | Groen |
| Gewicht | 840 kg |
| Trekgewicht max | 500 kg |
| Trekgewicht onger. | 400 kg |
Aanbieder
Extra informatie
Aandrijving: Vierwielaandrijving
GVW: 1.200 kg
Interieur: Donkergrijs, Stof
Emissieklasse: Euro 0
Motorrijtuigenbelasting: geen
Eén van de meest bijzondere kever cabriolets die we kennen. Het is een originele kever cabriolet, van de eerste serie uit 1967 met de opstaande koplampen.
Maar het is ook een hele unieke auto vanwege het feit dat het een Politieauto is, die gebruikt werd door de BgS DE BUNDESGRENZSCHUTZ. Kenmerkend is dat om niet op te vallen de chroomstrips zijn weggelaten en andere chroomdelen mattgroen zijn gespoten. Ga je op internet zoeken dan kom je nauwelijks info van deze kever tegen. Waarschijnlijk zijn er slechts heel weinig van gemaakt (handjevol?). In het Wolfsburgmuseum staat er 1 en er is er nog 1 in particulier bezit. De kever kenmerkt zich door een 1300 CC motor en een sperdifferentieel (werd als terreinwagen ingezet).
Deze kever is na zijn dienst bij de BGS door het rode kruis gebruikt. Hij is toen geheel wit gespoten en enkele details zoals de zwaailamp en het zoeklicht zijn bewaard gebleven. Daarna is ie verdwenen en onderkomen. Een oplettende kenner heeft de auto gerede en gerestaureerd en laten restaureren.
resultaat is : een unieke kever met gereviseerde motor en bak (alles matching) met een paar leuke authentieke details. Misschien niet allen even origineel (er ontbreekt info) maar wel toepasselijk op deze uitvoering.
Wil je een echt unicum van een Kever cabriolet bezitten, dan is dit Uw kans. De auto is goed gedocumenteerd met een kopie van het Wolfsburg Museum certificaat, en heel veel foto's van de restauratie.
Inruil van een luchtgekoelde (goede ) Volkswagen of Porsche is bespreekbaar.
Meer leuke youngtimers, klassiekers en exclusieve auto's op onze website www.l-c-c.nl
Wij zijn ALLEEN op afspraak geopend. Tel +31(6) 51075329. !!!!
Hoeveel kost een Volkswagen Kever Cabriolet verzekering?
Check nu wat de autoverzekering gaat kosten.









































