
Volkswagen Buggy - Sportscar special sandman
Algemeen
| Prijs | € 14.500 |
| Bouwjaar | 1963 |
| Kilometerstand | 41.175 km |
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Handgeschakeld |
| Aantal versnellingen | - |
| APK | - |
| BTW auto | Nee, marge |
| Kenteken | - |
| Datum deel 1 | 01-06-1963 |
| Motorvermogen | 44 kW (60 pk) |
| Aantal deuren | - |
| Aantal zitplaatsen | - |
| Aantal cilinders | 4-cilinder |
| Cilinderinhoud | 1600 cc |
| Energielabel | - |
| Carrosserie | - |
| Kleur | Paars |
| Oorspronkelijke kleur | Paars |
| Gewicht | - |
| Trekgewicht max | - |
| Trekgewicht onger. | - |
Aanbieder
Extra informatie
Aangeboden, éen van de oudste en authentiekste vintage VW buggys van Nederland.
1963
Sportscar Special Sandman
60PK 1600CC dubbel carburateur
Metal Flake lila
8j 5.5j Chrome sprintstar wielen
Super origineel, ongerestaureerd
De Sportscar Special Sandman uit Haarlem stamt uit het begin van de Nederlandse Buggy geschiedenis, nog voor de Ruska.
Dit exemplaar is nog prachtig origineel. Echt een vintage VW buggy. In 58 jaar nooit echt aangepast of overgespoten. Hij staat nog in zijn originele Lila metal
flake gelcoat! Absoluut uniek.
Staat ook op het oude papieren kentekenbewijs vermeld als Lila
Sportscar Special bood de Sandman aan als
bouwpakket, of als rijklare Buggy.
Deze is gekocht als complete buggy, en dus gebouwd in haarlem in 1968. De basis was een kever van 1963. Van het bouwproces zijn nog fotos aanwezig!
Ook staan de eerste eigenaren op de foto poserend met hun Buggy.
Wat deze buggy een van de mooiste maakt die ik heb gezien, is hoe origineel / authentiek hij nog is.
nog nooit gerestaureerd / verhobbyd en hij heeft duidelijk geen zwaar leven gehad.
Hij is nooit slachtoffer geworden van een spuitbeurt, lelijke accesoires, goedkoop chroom of ander prutswerk. Dat is in de buggywereld echt een unicum.
zo is alle verlichting origineel Hella, de originele drukknoopjes zitten er nog op, originele stickers, originele kentekenplaren, originele tellertjes en ga zo maar door.
De motor is een gereviseerde 1600CC met dubbele carburateurs en een RVS uitlaat. Loopt en klinkt erg mooi en heeft ruim voldoende pit voor deze lichte buggy.
De stoelen komen uit een Porsche 914 en de ‘achterbank’ is bekleed in bijpassende ribstof.
Voorzien van nieuwe chrome Sprinstar wielen. Voor smal, achter breed. Rondom op Toyo banden.
De vooras is in hoogte verstelbaar.
Het chassis ziet er erg goed uit. Onlangs is de remmerij vervangen en heeft de motor zijn beurt gehad.
De originele softtop inclusief uitneembare zijruiten zijn aanwezig, netzoals een voor- en achterbumper, een sleeptriangel en nog wat losse accesoires zoals een set buitenspiegels.
Al met al een super goede, rijklare vintage buggy. Ik denk een van de beste die er momenteel te koop staat.
te bezichtigen in Burgum, Friesland. Transport en inruil is bespreekbaar.
meyers manx ruska etc
Hoeveel kost een Volkswagen Buggy verzekering?
Check nu wat de autoverzekering gaat kosten.































































































